Wymiana i zwrot
  1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.), konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając (wysyłając) Sprzedawcy stosowne oświadczenie na piśmie.
  2. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy (wymiana lub zwrot) w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia zamówionego towaru. Dzień dostawy określany jest na podstawie listu przewozowego.
  3. Do przesyłki należy bezwzględnie dołączyć paragon lub fakturę VAT, oświadczenie o rezygnacji z zakupu oraz podać dokładne dane i numer konta bankowego, na który ma nastąpić zwrot pieniędzy. Zwroty nie zawierające powyższych dokumentów nie będą realizowane do czasu ich dostarczenia pocztą.
  4. Zwrot ceny za towar zwracany w związku z odstąpieniem od umowy obejmuje wartość brutto zwracanego, zapłaconego towaru wraz z kosztami przesyłki (koszty doręczenia mu zamówionego towaru - do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie), jednak koszty wysyłki zwracanego towaru ponosi wyłącznie Zamawiający i nie podlegają one zwrotowi. Należność za towar zwrócony w związku ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem o odstąpieniu od umowy zostanie przekazana na jego rachunek bankowy niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Sprzedawcę skutecznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy umieszczonego na końcu regulaminu.
  5. Przedsiębiorca może powstrzymać się od zwrotu płatności do momentu, gdy otrzyma od Zamawiającego zwracany produkt lub dowód jego odesłania. Na odesłanie towaru masz 14 dni od chwili odstąpienia od umowy.
  6. Zamawiający ma obowiązek należytego zabezpieczenia odsyłanego towaru tak, by uniemożliwić jego potencjalne uszkodzenie w trakcie transportu.
  7. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych przez Zamawiającego za pobraniem.
  8. W przypadku gdy dostarczony przez Zamawiającego towar jest niekompletny, uszkodzony lub nosi ślady użytkowania, wykraczające poza zwykły zarząd, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia przesyłki lub obniżenia zwracanej ceny towaru.
  9. W przypadku otrzymaniu i przyjęcia towaru Sprzedawca wystawi Zamawiającemu fakturę korygującą, którą odeśle na jego zwrotny adres.
  10. W przypadku wymiany towaru na inny, Zamawiający pokrywa koszty zwrotu i ponownej przesyłki towaru.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość - POBIERZ

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl